E60.cz - Nokia E60 blog

Osobní technický blog o mobilních telefonech Nokia E60 a Nokia E90 s jednoměsíční četností článků

09 květen 2008

IM klienti

Velmi rozšířenou formou dnešní komunikace jsou určitě instant messengery. Hledal jsem hodně dlouho než jsem našel takové IM klienty aby vyhovovaly mojí potřebě. Existuje určitě mnoho dalších než jen ty které zde chci prezentovat. Kombinace následujících čtyř plní pro mě ale vše.
 
Skype (Beta) - Nový originální Skype klient pro telefony Symbian. Tento klient není ještě ani měsíc starý. Je skutečně originální od firmy Skype, ikdyž za ním stojí jiná firma, ve které pracují vývojáři co stáli za P2P klientem Kazaa. Aplikace je udělaná v Javě, graficky velmi povedená. Největší nevýhodou je bohužel použitá metoda pro uskutečnění hlasového hovoru. (local dial-in) Hovory jsou vedeny bežným telefoním způsobem skrz bránu v pevné síti. Z vašeho skype kreditu je strhávána částka a na druhé straně u skype-mobile příjemce je také placeno za příjem z kreditu příjemce. V České republice zatím není brána, takže skype hovory jsou nefunkční. Takže zásadní výhoda v bezplatných skype-skype hovorech není a ani placený způsob nefunguje. Tento skype je tedy vhodný jen tak na bezplatný textový chat.
 
Fring Fring je plnohodnotný skype jako na PC. Je to snad jediná aplikace která má skype-skype hovory zdarma. Používá čistě datová spojení. Jako nevýhodu považuju nedostatečný stav statusů u jednotlivých kontaktů. Na hovory tedy ideální, chat také bezproblémový.

 
QIP QIP je pouze čistý ICQ klient. Právě jeho strohost a podobnost s mojí počítačovou Mirandou je důvod proč si zasloužil mojí pozornost. Doporučuji.
 

... a to nejlepší nakonec NIMBUZZ Myslím, že jen výčet protokolů už řekne své. Tak tedy: AIM, Hayes, Jabber, ICQ, Google Talk, Skype, MSN, Yahoo. Mezi další přednosti patří jeho Inbox, což je interní pošta a uložiště v síti Nimbuzz a pak funkce funkce Buzz, to je prozvonění vašeho mobilu když jste offline a někdo by s váma chtěl mluvit. Nimbuzz má také integrovanou metodu hovorů local dial-in, ale dokáže i bezplatné hovory po síti skype-skype google-google ap. V CZ má bránu s pražským číslem. Existuje i varianta pro PC. Tato univerzální aplikace u mě absolutně vede. Velká přizpůsobivost a správné protokolové grafické pojetí přispívá ke snadnosti ovládání i při vysokém počtu kontaktů. Vyzkoušel jsem současně čtyři protokoly a s 211 kontakty si aplikace poradila na výbornou. Můj vítěz.

Tip: starší články naleznete v menu vpravo nebo již v archivu