E60.cz - Nokia E60 blog

Osobní technický blog o mobilních telefonech Nokia E60 a Nokia E90 s jednoměsíční četností článků

26 duben 2008

Nestabilita Symbianu

To že následuje tenhle článek hned po přeflashování je jen shoda náhod. S telefonama se Symbianem pracuju již delší dobu a tak jsem odpozoroval následující stav. Je jedno jaký máte telefon a jakou verzi firmwaru, ale občas poznáte, že telefon není úplně v pořádku. Jednou z příčin je abnormálně dlouhá doba, kdy je telefon zapnut. Řek bych, že se vyplatí ho jednou měsíčně preventivně vypnout a zapnout. Druhá příčina je jiná. Je důsledkem uživatelské činnosti s telefonem. Jádro operačního systému je stabilní, ale pokud jsou nainstalovány různé sw tak to může dopadnout v lepším případě pádem aplikace a v horším ovlivněním samotného systému telefonu. Pak se telefon projevuje tak jak ukazuju na obrázku. Některé ikony nebo texty "zčernají". Pak je vhodné jen telefon restartovat.
Nestabilita

Screenshoty flash procesu

Pár obrázků průběhu flashovacího procesu. Po flashi je telefon kompletně nenastaven. Ptá se na čas datum ap. Všim jsem si, že před restartem telefonu je ve firmwaru stále staré EUROTEL-CZ i když jsem měl úplně novou O2 simku. Po restartu a přihášení k síti už byl O2-CZ, takže telefon obdržel ze sítě OTA zprávu měnící nastavení názvu sítě. Posledním krokem byla obnova dat za pomocí PC Suitu.

Výchozí vzhled po přeflashování
 
Restart po obnově dat z PC Suitu
 
*#0000# - verze firmwaru

Nokia Software Update - flash E60 na v3

Konečně jsem se dostal k přeflashovaní mé E60 na firmware verze tři. Byl jsem překvapen co všechno se v tomto procesu změnilo od doby přeflahování na předchozí verzi. Celkový postup je stejný, ale nástroje se vylepšujou. Moji předchozí zkušenost ze září 2006 si můžete přečíst zde. Nejvýznamější změna je v programu Nokia Software Update, který už vypadá líp a je k dispozici i v češtině.
Celý proces se mi bez problému podařil na Vistách s Nokia PC Suite Enterprise Edition 6.83.15.1 a s Nokia Software Update 1.4.36cz. V čase cca dvaceti minut. Záleží na rychlosti stažení 52 MB firmwaru.
Pro názornost několik obrázků. Kliknutím na ně si je zvětšíte.


Stahování aktualizace
 
Proces flashování
 
V průběhu flashe se rozpadne spojení s PC Suitem
 
Uspěšná aktualizace

Tip: starší články naleznete v menu vpravo nebo již v archivu