E60.cz - Nokia E60 blog

Osobní technický blog o mobilních telefonech Nokia E60 a Nokia E90 s jednoměsíční četností článků

30 prosinec 2006

Nový firmware pro E61

Koncem listopadu se objevil nový firmware pro Nokii E61. Firmware má označení 3.0633.09.04 20-11-06 RM-89 Nokia E61 Jelikož E61 a E60 jsou softwarově stejné telefony nechá se očekávat, že se v blízké době objeví i pro E60ku.

06 prosinec 2006

Nokia Podcasting

V předchozím článku jsem vám představil zkráceně RSS. Dnes se budu věnovat podobné technologii, která z ní vzešla a to podcastingu. Tato relativně nová technologie vzniklá z potřeb uživatelů přehrávačů iPod našla uplatnění i v jiných zařízeních. Jde většinou o pravidelně stahovaný audio nebo video obsah různých příspěvků, které lze později přehrát. U nás jde většinou o krátké zvukové nahrávky nějakým způsobem tříděné např.časově. Vysílání podcastů nabízejí rádia, televize a nebo jde o audio komentáře nabízené na soukromých stránkách. Jednoduše vědecky je to audio nebo video RSS.
Po nainstalování aplikace Nokia Podcasting dostupné bezplatně ze stránek Nokia a spuštění aplikace máte na výběr ze tři možností. První možností jsou složky vašich přidaných podcastů. Druhá možnost je kategorizované procházení čtyř trvale nastavených anglických serverů s hlubokou stromovou strukturou. Poslední možnost je vyhledání podcastu podle klíčového slova. Hledá se na serveru který si zvolíte v nastavení aplikace. Nejzajímavější je tedy první položka kde si můžete přidávat a organizovat své podcast kanály/servery např. Evropa 2; ČRo1 atd. Pod každou složkou už jsou samostatné audio soubory. Vše je vhodné pravidelně synchronizovat, z důvodu aktuálnosti obsahu. Po stažení audio souboru, lze hned přehrát v přehrávači telefonu.
Aplikace je celkově velmi přehledná a orientaci napomáhají symboly u jednotlivých položek. Pár tipů na závěr: Jako server lze dát i běžný textový RSS zdroj. Soubory jsou většinou formátu mp3, takže a) potřebujou místo b) stahujou se dlouho - doporučuji jet jen skrz WiFi.Po přerušení spojení lze pokračovat navázáním stahování. Používejte hromádné příkazy pro položky, usnadníte si práci.
Je škoda, že neexistují video podcasty ve formátu *.rm pro Real Player, to by pak např. televizní zpravodajství nemělo chybu. Podcast je obecně od Applu a ti prosazují u videa jedině *.mov pro QuickTime na iPodech. Telefon toto video tedy bohužel neumí.
kliknutím se obrázek zvětší

Tip: starší články naleznete v menu vpravo nebo již v archivu