E60.cz - Nokia E60 blog

Osobní technický blog o mobilních telefonech Nokia E60 a Nokia E90 s jednoměsíční četností článků

28 listopad 2006

Feeds Client

Pokud do běžných záložek webového prohlížeče nebo do adresy vložíte odkaz na rss zdroj, telefon dokáže tento zdroj svou integrovanou čtečkou bez problému zpracovat. Ve webovém prohlížeči je totiž integrován program Feeds Client V3.0, který se o vše postará. Načte se přehled aktuálních zpráv kde lze pak každou jednotlivě otevřít a nebo pak přejít na úplné webové znění odkazem pod zprávou.

04 listopad 2006

Cell Broadcast

Cell Broadcast, Cell Info, Informační služba, Informace z oblasti, takto různě se nazývá již zastaralá, ale stále funkční služba operátorů poskytující textové informace vztažené ke konkretní lokalitě. Tento způsob získávaní informací se u nás nerozšířil a dnes si akorát tak někdo všimne, že mu mobil zobrazí název města nebo reklamu pokud si tu funkci v mobilu zapne.
Služba funguje tak, že si v mobilu nastavíte určitá čísla kanálů (= témat a druhů informací) a pokud je služba v síti poskytována zobrazí se vám hned na displayi. Např. Kanál 000 je rejsřík možných témat. Kanál 050 je název buňky vysílače. Další např.: 020 - nemocnice, 030 - doprava 040 - počasí ap. U Eurotelu(o2) je 471 číslo buňky a kód oblasti (Cell ID a LAC).
U E60 se do informačních zpráv dostanete akorát ze základního menu u zpráv. Je nutné nastavit si kanály, rozumně si je pojmenovat, každý kanál jednotlivě objednat=přihlásit a pak navíc celou informační službu zapnout. (ikona majáku se rozsvítí). Pak už se vám pod každým tématem začnou hromadit obdržené textové informace. E60ka je snad první telefon u kterého se všechny zprávy hromadí a vzájemně se nepřepisujou.
Pokud tuto službu váš operátor ještě v GSM poskytuje tak věřte, že u 3G sítí už nebude protože v UMTS již není.

Real Player - TV & Radio

Telefon také obsahuje velmi zdařilý přehrávač Real Player. Pokud se vám podaří narazit na streamové vysílaní ve formátu *.rm nebo *.ram lze ho přehrát. Dobrá je vzájemná propojenost s internetovým prohlížečem při hledání online zdrojů. Pokud taháte online, je nutné předem v nastavení Real Playeru vybrat přístupový bod. Pro přehrání je vhodné vybírat zdroje s nižším bitrate.
V Čechách se pro online audio a video preferují většinou jiné typy souborů např. Windows Media nebo MP3 stream, takže pro Real Player toho moc u nás neseženete kromě různých zdrojů ČT a ČRo. Bohužel stejně jako v PC se mi nepodařilo udělat přímo video screenshot. Kvalita obrazu je perfektní a lze přehrávat v režimu naležato full-screen. U rádií jsem také nezaznamenal žadný problém. Škoda, že je nelze přehrávat na pozadí jako např. v Přehrávači medií.

Tip: starší články naleznete v menu vpravo nebo již v archivu