E60.cz - Nokia E60 blog

Osobní technický blog o mobilních telefonech Nokia E60 a Nokia E90 s jednoměsíční četností článků

29 říjen 2006

Podpora WLAN v telefonech Nokia

Telefony řad E-Series a N-Series mají v sobě vestavěného klienta počítačové bezdrátové sítě WLAN. S touto typicky počítačovou vlastností dostává telefon ještě větší možnosti komunikace. Telefon není odkázan na nutnost mobilních telefoních sítí, ale může využívat lokální konektivity do místních počítačových sítí, která může závislost na mobilním operátorovi plně nahradit. Pak už záleží jen na způsobu využití konektivity, kde hlas může být nahrazen za VOIP a datová konektivita značně zrychlena.
E60ka obsahuje bezdrátovou síťovku, která může sloužit i jako modem pro připojený notebook nebo počítač. Telefon pak dostává další smysl. Je využit jako externí zařízení k PC.
Skrz WLAN připojení má telefon plnohodnotný přístup ke všem typům sítí. Od běžného využití internetu až k VOIP nebo k VPN pripojeni. Značnou výhodou je roaming konektivity a to jak wlan-wlan tak i mobil-wlan bez prerušení spojení. Tato funkce není bežná ani u notebooků. Připojení může využívat více aplikací najednou a zároveň být předávano na bluetooth, usb nebo infra. S velkou pamětovou kartou si i na ulici stáhnete objemný podcast nebo videocast. Moc často Nokii nechvalím, ale ten kdo zapracoval WLAN do telefonu byl skutečně Někdo.

25 říjen 2006

Roaming po Evropě

Po delší odmlce, způsobené mojí dovolenou a nedostatkem času přidávám další příspěvek. Jelikož jsem hodně cestoval mám pro vás zajímavé screenshoty ze sítí po Evropě. Za povšimnutí stojí vše kde se ukazuje 3G (UMTS), které je už snad všude kromě naší země. Jinak E60ka má už docela problémy zvládat najednou více GSM a UMTS sítí. Několikrát jsem měl na výběr i sedm sítí a v tom se telefon rozhoduje klidně i pět minut. BTW: služba O2 My Europe je pro roaming skvělá.

Obrázků je hodně otevřou se v novém okně


Tip: starší články naleznete v menu vpravo nebo již v archivu